Szablony chirurgiczne

Szablony chirurgiczne to nowoczesne rozwiązanie wspomagające pracę stomatologa podczas wszczepiania implantu. Zestawienie doświadczenia, wiedzy i umiejętności stomatologa z innowacyjną metodą, sprawia że zabieg implantacji przeprowadzany jest z oszczędnością czasu i mniej boleśnie niż standardy sposób.

Szablony wykonywane są z żywicy polimerowej, dzięki temu możemy przywrócić funkcjonalność przeżuwania i poprawić estetykę uśmiechu.

Zalety stosowania polimerowych szablonów chirurgicznych:

PRECYZYJNOŚĆ

Dzięki zastosowaniu szablonów chirurgicznych dostosowujemy implant do żuchwy i szczęki Pacjenta.

MAŁOINWAZYJNOŚĆ

Niewątpliwą zaletą stosowania szablonów chirurgicznych jest brak dodatkowej ingerencji w kość. Stomatolog w celu szczepienia implantu, dokonuje minimalnego nacięcia dziąsła, a dzięki komputerowemu wyciskowi, nawicert wykonywany jest zgodnie z wyznaczonym kątem.

SKRÓCONY CZAS ZABIEGU

Pacjent po wszczepieniu implantu, tego samego dnia może mieć założoną koronę tymczasową i cieszyć się pięknym uśmiechem.

SZYBKI CZAS REKONWALESCENCJI

Brak wykorzystania tradycyjnego skalpela umożliwia szybsze gojenie się ran i powrót do codziennego funkcjonowania.

Jak wygląda proces wykorzystania szablonu chirurgicznego ?

Jako nieliczna klinika stomatologiczna w Polsce, w celu wykonania
projektu szablonu implantologicznego, korzystamy z programu 3Shape Implant Studio.

Pierwszym krokiem zabiegu jest wykonanie wycisku z jamy ustnej Pacjenta, przy użyciu skanera oraz tomografu. Na podstawie wyników, opracowujemy plan zabiegu, dobieramy rodzaj i wielkość wczepów, określamy rodzaje wierteł oraz głębokość wprowadzenia wiertła.

Drugi krok polega na wykonaniu spersonalizowanego szablonu chirurgicznego. Gdy projekt szablonu jest gotowy przesyłamy go do drukarki 3D, w którą wyposażona jest nasza klinika. W przeciągu kilku godzin tworzymy indywidualny szablon dla Pacjenta.

Podczas kolejnej wizyty przeprowadzamy zabieg u Pacjenta, który rozpoczyna się od umieszczenia szablonu w jamie ustnej i nawierceniu kości poprzez otwory w szablonie.

Dopasowanie następuje natychmiastowo, ponieważ szablon zgodny jest z kształtem jamy ustnej. Po osadzeniu implantu, od razu możemy założyć specjalnie przygotowaną tymczasową koronę protetyczną a Pacjent może cieszyć się nowym uśmiechem.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!